Finta ako nebyť unavený a byť plný sily.

Dnes sú propagované rôzne tabletky, prášky rôzne zlepšovače nálady. Môže to fungovať, ale vyberá si to svoju daň.

Overená istá čistá metóda je (funguje u mužov) pravidelný a častý sex. Môže byť aj masturbácia. Nie je to také pekné a zaujímavé, ale má to podobný efekt.

Najdôležitejšie je ejakulovať(ľudovo povedané striekať)

 

Ak som nemal sex ani masturbáciu tak okolo obeda som taký oťapený, že som si musel minimálne na 30 minúť zdriemnuť. Teraz ak mám sex aj niekedy 2x denne tak únava úplne zmizla.

Unavený ako nebyť

Čo je ľudský ejakulát

 

Ľudský ejakulát sa z tela dostáva počas procesu zvaného ejakulácia. Počas jednej ejakulácie u človeka sa uvoľní dávka s priemerným objemom 2–6 ml.[1] Bežne sa v 1 ml ejakulátu vyskytuje asi 50 miliónov spermií.[2] Ejakulát má najčastejšie mliečne bielu, sklovitú, niekedy žltkastú či hnedastú farbu, je vláčny s vyššou viskozitou. Z obsahu semenných vačkov obsahuje gélovitú zložku, ktorá pod vplyvom enzýmov, predovšetkým z prostatickej zložky, skvapalní. Ďalej sa v ejakuláte vyskytujú aj zložky z parauretrálnych žliaz a z bulbouretrálnych žliaz. Tie sa vplyvom vzrušenia aktivujú a pripravia vhodné prostredie na priechod spermií močovou trubicou. Bulbouretrálne žľazy môžu vyprodukovať až desatiny mililitra sekrétu, ktorý u disponovaných jedincov pri dlhšom vzrušení vyteká v podobe kvapiek veľmi viskóznej čírej tekutiny.

 

Hoci je funkciou spermií doprava spermií, tvorí testikulárny obsah najviac 5 % celkového objemu spermií. Asi 25 – 35 % z objemu pridá prostatický sekrét, 60 – 75 % produkujú semenné vačky a okolo 3 – 10 % bulbouretrálnej a parauretrálnej žľazy. Pomery zložiek sa aj u toho istého jedinca môžu zhruba v uvedenom rozsahu meniť. Záleží napr. na zavodnení, predchádzajúcej pauze a pod

Ďalšie dobré rady ak o na únavu:

1. RÁNO ROBÍ DEŇ

Ak začnete rozliatou kávou, neožehlenou košeľou či rýchlymi raňajkami niekde na pumpe, zrejme vám neostane príliš veľa energie na skutočne dôležité veci. Skúste preto zmeniť zaužívané návyky a vstávajte skôr – a to aj v prípade, že sa vám skutočne nechce. Je dokázané, že ranné vtáčatá bývajú psychicky stabilnejšie než nočné sovy. Navyše, získate čas na milé ranné rituály, ako je šálka zeleného čaju pri obľúbenej pesničke alebo rozhovor pri káve s partnerom. Odvážnejší môžu skúsiť relaxačné cviky či vybaviť tie najmenej príjemné úlohy, na ktoré ste predchádzajúci deň nemali silu ani náladu.

2. JEDZTE PRE ZDRAVIE

Pravidelná a racionálna strava pomáha bojovať nielen s jesennou únavou, ale slúži aj ako prevencia proti chrípke či nachladnutiu. Imunita sa totiž doslova buduje v čreve. Preto namiesto sladkostí a údenín siahnite po čerstvým sezónnych potravinách, plných vitamínov a živín, ako sú napríklad strukoviny, gaštany, tekvica či cvikla. Popri obmedzovaní cukrov a tukov by ste nemali zabudnúť zvýšiť príjem bielkovín, a to v podobe kyslomliečnych výrobkov, bielych jogurtov, vajíčok alebo kvalitného mäsa.

3. DOPLŇTE ZÁSOBY

Máme na mysli predovšetkým vitamín D a železo, ktorých nedostatok sa prejavuje na vašom zdraví. Ak vás trápi neustála únava, malátnosť, no tiež bledá a drsná pokožka, popraskané kútiky na perách či hučanie v ušiach, pravdepodobne vám chýba železo. Pokiaľ sú jeho zásoby v tele vyčerpané, môže to viesť k závažnejšiemu stavu, označovanému ako anémia. Nízky obsah vitamínu D je príznačný pre našu geografickú oblasť, čo súvisí s nízkou intenzitou slnečného žiarenia počas zimných dní. Tento vitamín tvorí základnú stavebnú jednotku našej imunity, preto sa ho oplatí dodatočne prijímať vo forme výživových doplnkov.

4. NEZABÚDAJTE PIŤ

Pravidelný príjem tekutín (najmä čistej vody) pomáha metabolizmu správne fungovať. Má tiež priaznivý účinok na vašu pokožku, imunitu, činnosť srdca a vylučovanie nežiadúcich látok z organizmu. Preukázateľne bojuje s únavou – slabosť a malátnosť sú prvými príznakmi dehydratácie organizmu. V zime sa pocit smädu prirodzene vytráca, preto si postavte vodu na dobre viditeľné miesto a každú hodinu sa napite.

Share Button