10 tipov ako prejsť hru Disney infinity Star Wars

Disney infinity Star Wars

Pestrý herný svet v úspešnej konzolovo-počítačovej hre Disney Infinity sa koncom augusta rozrástol o svet STAR WARS, slávnych filmoch Hviezdnych vojen v ktorých má každý možnosť bojovať na 4 známych planétach, plniť úlohy a keď vás jedna postavička omrzí, vystriedate ju druhou jednoducho len tým, že pred svojou konzolou na podložke vymeníte plastové figúrky. Veľmi pekne vyhotovené s precíznou maľbou sú už pár rokov z predošlých verzii cieľom zberateľov a okrem toho sa dá s nimi poriadne zabaviť. Chce to len, aby ste boli hráčom Disney Infinity a najlepšie v poslednej STAR WARS Twilight of the Republic verzii. Ak už hráte a chcete vedieť, ako si túto hru vychutnať čo najviac, netrápiť sa a odhaliť aj pár možno priamo neviditeľných vecí, nasledujúci článok je ako stvorený práve pre vás.

Disney infinity Star Wars

1. Rytier Jedi využíva silu
Nie každý hráč bude vedieť v zhone používať všetky možnosti ovládania. No zopár súbojov a máte vyhraté. Chce to vedieť používať silu. Hre vôbec neprekáža, keď použijete viacero tlačidiel naraz. Občas z toho vznikne zaujímavé kombo. Silu, ktorú na PS3 aktivujete pomocou štvorca, využijete k predmetom, ktoré nie sú veľmi vzdialené. Zväčša si ich pritiahnete a nemusíte sa viac trápiť vy sami. Napríklad ak vám vadí prekážka.

2. bonusy pre 100% hru
Pre prejdenie 100 percent hry je dobré siahnuť po nejakom tom bonuse, vrátiť sa k misiám, ktoré ste doteraz neprešli s 3 hviezdičkovým hodnotením. Až po ich prejdení sa ukáže 100% hra. Nezabudnite, že v celej hre sa ukrývajú aj žetóny s tvárami hráčov. Plňte vedľajšie miesie a máte to v kapse.

3. bez zdržiavania ihneď
Chcete ihneď hrať misie a nehľadať ich svojpomocne v okolitom svete? Trochu sa okrádate o zážitky, ale dobre. Stačí vám na PS tlačidlo SELECT a MISSION LOG. Záznam misií je zoznamom všetkých doterajších aj budúcich misií. Rovno si nejakú zapnite a ona sa vám otvorí a postavička premiestni priamo do miesta diania.

4. preteky na Tatooine
Pretekárska misia na klzáku na planéte Tatooine je podľa názorov na internete jedna z najťažších misií. Chce to niekoľko tréningov, najmä sa naučiť vybočenie a rezať ostré zákruty tam, kde je to nutné. Nezabudnite nabíjať ukazovateľ špeciálneho pohonu ostrým krúteným prechádzaním v zákrutách. Nabijete ukazovateľ a na rovných cestách môžete vypáliť trhnutím pravej páčky na PS3 vpred. Iné ovládanie na inej platforme je nutné pozrieť v nastaveniach. Turbo pohon sa skrátka zíde, no treba vedieť plánovať.5. nepriateľ cez palubu

Viacero misií sa odohráva vo výškach. Len Tatooine je iné, odohráva sa v púšti. Ak raz uchopíe nepriateľa, oveľa viac času a energie ušetríte, keď ho rovno počas bitky hodíte z útesu, mimo, preč.

6. Lietajúci bonus
V hre sa objavujú aj bonusy. Lietajúci tvor, občas visiaci na stene, sa dá k sebe pritiahnuť a tým sa zničí. Nemusíte veľmi zápasiť. Ak lieta príliš vysoko, dostanete sa výskokom bližšie k nemu a pomocou pritiahnutia so Silou ho máte dole a bod za neho samozrejme v merítku pripočítaný. Nezabudnite, je ich sto, poskrývaných v celej hre.

7. figúrky pre 100% hru
Ak aj nieste zberateľom figúrok, to nevadí. Stále môže byť kamarát, či sused, ktorý hrá podobne ako vy a figúrky si medzi sebou požičiate. Niektoré misie preto, aby ste získali trojhviezdičkové hodnotenie, potrebujú, aby ste si hru prešli s konkrétnou figúrkou. A svet STAR WARS je mimoriadne bohatý na postavy, čiže aj na figúrky. Samozrejme, s čím viac figúrkami si hru zahráte a pritom hra ani nezisťuje, či sú figúrky vaše, alebo susedove, tým viac Achievementov / trofejí, nakoniec získavate v hodnotení hry.

8. unikanie a obrana
Boj proti silným protivníkom vždy znamená medzník a otvorenie prístupu k ďalšej planéte. Myslite na to, že pri silnom súboji je dobré občas použiť únikový manéver, kedy sa rýchlym úskokom vzdialite od nepriateľa. Bez tohto manévru sa niektorí nepriatelia ani nedajú prekonať. Využívajte ho aj opakovane, ak viete, že nepriateľ plánuje v konkrétnej fáze diaľkový útok, pri ktorom vás vždy zasiahne. Pomocou ďalších efektov, ktoré sú dostupné aj bez zdokonaľovania postavy sa predsa dá opäť k postave priblížiť. Pri veľkých nepriateľoch, ktorí sú po svojom veľkom útoku omráčení využívajte tieto chvíle a udierajte práve vtedy s najväčšou vytrvalosťou.

9. chýba vám boj?
V čase, keď vyčistíte mesto a nedeje sa v ňom nič, sa môžete nudiť. Ak hľadáte aktívne nové príležitosti, slimáky na stene, alebo potvory poletujúce okolo vás na rôznych miestach, tak s anenudíte, ale ak sa tak stane,. stačí vám rozbiť lampu, sedačku, nejaké debny a nepriatelia sa vynoria od nikadiaľ.

10. zdravie je zelené, trik fialový
Disney Infinity je štandardne svetom v ktorom si v priebehu hrania môžete dopĺňať zdravie a aj fialový ukazovateľ špeciálnych trikov. V STAR WARS svetoch si môžete zdravie doplniť u medika, robotíka s krížikom. Ale vo svete okolo vás sú aj automaty, ktoré vám vygenerujú zelené bodíky za zdravie. Tretia možnosť je tobolka, ktorá sa otvorí, keď do nej drgnete. Ak viete kde je a chystáte sa na útok, zbytočne ju nerozbíjajte. Užijete si to keď bude najhoršie. Myslite aj na to, že po jej drgnutí a otvorení sa zelené bodíky dajú spotrebovať len tak, že sa k nim priblížite. Na to musí byť čas aj priestor.

Share Button