Ako na zafajčené oblečenie

Pokiaľ nie ste domased, určite poznáte tie víkendy, kedy sa radi vyberiete so svojimi priateľmi posedieť von. Či už je to bar, reštaurácia, diskotéka, alebo iné verejné miesto, je ťažké sa vyhnúť všade prítomným fajčiarom a zafajčeným priestorom. Nie všade sú priestory vyhradené pre nefajčiarov a takmer vždy si to odnesie nevinné oblečenie, ktoré máte zrovna na sebe. Prídete domov a celá miestnosť je cítiť nepríjemným smradom z cigariet – o to viac to môže vadiť spolubývajúcim.
Tu je zopár tipov, ako sa čiastočne ochrániť a ako sa zbaviť nepríjemného zápachu.

 

Vyvetranie na čerstvom vzduchu

Oblečenie zaveste na balkón, alebo iné miesto s čerstvým vzduchom. Najlepšie je ho čo najviac rozprestrieť. Ideálne je, keď pofukuje vietor, o to rýchlejšie zápach zmizne.

 

 Horúci radiátor

Ďalšou možnosťou je oblečenie rozprestrieť na primerané horúci radiátor. Ale pozor, nesmie byť príliš horúci, aby sa oblečenie nezničilo. Sálajúce teplo odstráni dymový cigaretový zápach z oblečenia. Nevýhodou však je, že táto finta je skôr sezónna, keďže kúrime väčšinou iba v zimných obdobiach.

 

Oblečenie do igelitky

Ak nie je iná možnosť, pred vstupom do zafajčeného prostredia si vyzlečte bundu, alebo mikinu a dajte ju do igelitovej tašky, tú následne zaviažte, aby sa dym nedostal dnu. Samozrejme, nebudete sa vyzliekať celý, pomôže to hlavne pri veciach, ktoré sa zle perú.

 

 

Máte aj vy osvedčenú fintu, ako sa zbaviť, alebo chrániť zápachu od cigaretového dymu? Budeme veľmi radi, keď sa o ňu s nami podelíte v komentároch. 🙂

Share Button