PSG je na odchod Neymara pripravené

Športový riaditeľ Parížu St Germain, Leonardo, je pripravený predať Športový riaditeľ Parížu St Germain, Leonardo, je pripravený predať Neymara. Rozhodnutie prišlo po tom, ako Brazílčan svojvoľne neprišiel na predsezónny tréning. a. Rozhodnutie prišlo po tom, ako Brazílčan svojvoľne neprišiel na predsezónny tréning.

Mal sa do francúzskeho veľkoklubu kvôli novým tréningom nahlásiť už v pondelok, no nestalo sa tak. Dalo to však priestor špekuláciám, že Neymar by sa mohol opäť vrátiť do svojho predchádzajúceho klubu, Barcelony. 

Športový riaditeľ Parížu St Germain, Leonardo, je pripravený predať Neymara.

Je to o financiách

Leonardo z tlače dostal otázku, či už 27-ročný futbalista vyhlásil, že chce PSG opustiť. Odpovedal, že podľa neho je to jasné všetkým. Hovorí však tiež, že vo futbale nikdy nič nie je isté. Jeden deň poviete jednu vec, druhý deň zas inú. Vraj sa s Neymarom rozprával a jeho pozícia je jasná. Dnes je však podľa neho istá len jedna vec. Neymar má zmluvu podpísanú na tri roky. A nakoľko zatiaľ neobdržali žiadnu ponuku, nie je o čom diskutovať. Akási nepravdivá dohoda ale medzi klubmi existuje. Aspoň to tvrdí Leonardo. Josep Maria Bartomeu, barcelonský prezident, totiž povedal, že Katalánci Brazílčana kúpiť chceli, no PSG ho neponúka. No Leonardo hovorí, že Parížania práveže nevideli záujem zo strany Barcelony. Krok takéhoto rozmeru podľa neho nie je otázkou emócií. Je to otázka financií. Ako celá bublina ohľadom prestupu Neymara skončí je zatiaľ otázne. Akékoľvek zmeny však ovplyvnia nie len zápasy samotné, ale i postoj fanúšikov a stávkovanie na futbal

PSG má záujem len o tých hráčov, ktorí v klube chcú byť

Leonardo tvrdí, že Neymar pokojne môže PSG opustiť, ale len v prípade, že príde ponuka, ktorá bude výhodná pre všetky strany. No dosiaľ vraj nevedia, či ho vôbec niekto kúpiť chce alebo za akú cenu. Ak by k dojednávaniu o jeho predaji aj prišlo, určite by to nebola otázka jedného dňa. PSG však chce mať hráčov, ktorí v klube skutočne chcú byť a majú v záujme vybudovať s nimi niečo veľké. Nepotrebujú vraj hráčov, ktorí len naoko robia klubu láskavosť tým, že sú vôbec jeho súčasťou. Vyhlásenie klubu súvisiace s Neymarovou absenciou na tréningu potvrdzovalo, že hráč sa na povinný tréning nedostavil s tým, že to predtým s klubom neprejednal. PSG je vraj táto situácia ľúto a primerane ju budú riešiť. Neymar tiež vymeškal Copa América, ktorý skončil celkovým víťazstvom Brazílie po tom, ako porazila Peru za stavu 3:1. Hráč údajne nenastúpil kvôli zraneniu členku, ktorého následky pretrvávajú už z minulomesačného zápasu proti Kataru. Okrem toho nebude môcť odohrať tri zápasy Ligue 1 po tom, ako sa oboril na fanúšika na konci French Cupu. 

Share Button