Čítačky e-book kníh v mobile s Android a iOS

Kindle čítačka

Eknihy sú momentálne veľmi populárne. Pomocou systému na čítanie elektronických kníh si totiž môžete v jedinom zariadení prenášať celú knižnicu a vaša batožina na dovolenke nie je ťažšia o nič viac, akoby ste sa rozhodli žiadnu e-knihu nebrať. Nikto tým nechce povedať, že eknihy sú lepšie ako klasické knihy. Klasická kniha, jej vôňa, ohmatanie a podobne, to sú veci, ktoré nič nenahradí. Elektronická kniha je však ideálna pre tých, čo nestíhajú, sú na cestách, radi preskakujú od knihy ku knihe, ba dokonca cítia zodpovednosť voči prírode a chcú šetriť papierom.

Kindle čítačka

Čítačky samostané
Pre čítanie e-kníh sú ideálne čítačky. Podobajú sa na tablet, no majú ľahkú stavbu, menší výkon, slabšiu grafiku, celkom však postačujúcu na zobrazovanie textov kníh. Je stavaná tak, aby zobrazovala knihu a jej obsah, dobre sa prechádzalo prstom po displeji akoby pri otáčaní strán a disponujú aj niektorými nastaveniami. Ak nemáte na čítačku, alebo sa vám protiví kupovať ďalšie zariadenie, stačí aj tablet, alebo mobil. Samozrejme ak sa vám dobre na ňom pozerá text, len do toho.

Čítačka v mobile
Čítačku v mobile môžete získať zadarmo a stačí si ju len stiahnuť. Nastaviť svoj domáci eshop s knihami a môžete pokojne čítať už dnes. Na slovenskom trhu sa najvýraznejšie presadzuje Wooky a Kindle. V minulosti to bol práve Kindle od Amazonu, no dnes v rámci slovenskej literatúry skôr Wooky. Kindle volia skôr ľudia, ktorí sa orientujú aj na inú literatúru, ako len slovenskú. Obe čítačky sú ako aplikácie dostupné aj pre Android a aj pre iOS. Odkazy na stiahnutie máte nižšie.

Nastavenie čítačky v mobile

Po nainštalovaní aplikácie bude od vás potrebpovať vedieť nastaviť domáci eshop. Na Slovensku najväčšie vydavateľstvo IKAR, a.s. zásobuje literatúrou v elektronickej podobe eshop ibux.sk, ktorý priamo komunikuje s Wooky a tak je možné aj pomocou aplikácie priamo nakupovať knižky z mobilu, v prípade tohto portálu tiež za celkom iné ceny. Samozrejme, každá aplikácia, či už Wooky, alebo Kindle, umožňuje nákup aj časopisov priamo do čítačky. Zároveň dovolia nahrávať vlastné dokumenty. To je možné veľmi jednoducho. V prvom rade je však nutné si vytvoriť konto buď Wooky, alebo Kindle na oficiálnych stránkach a cez tieto údaje sa neskôr prihlásiť do aplikácie samotnej. Vo svojom účte pri vytváraní konta si pridajte svoj email ako povolenú adresu z ktorej môžete posielať na svoju špeciálnu Wooky, alebo špeciálnu Kindle adresu vlastné dokumenty.

Amazon Kindle

Kindle pre iOS – DOWNLOAD
Kindle pre Android – DOWNLOAD

Wooky

Wooky pre iOS – DOWNLOAD
Wooky pre Android – DOWNLOAD

Share Button